FAQ - často kladené otázky

Proč oslovit interierového designéra / bytového architekta

Interiérový designer umí navrhnout dispozici řešeného prostoru, vnímá funkčnost a estetiku zároveň. Vždy se snaží do interiéru dostat i určitý příběh majitele či jeho zájmy. Pro nás je důležité, aby prostor odrážel majitele a dobře se mu zde žilo.
Pokud je interiér navržen interiérovým designérem, pak jde ruku v ruce s funkčností a logikou prostoru. Můžete si tak ušetřit spoustu nepříjemností, se kterými byste se mohli v budoucnu potýkat, pokud by prostor nebyl dostatečně funkčně navržen.
Dobrý interiérový designér ušetří klientovi peníze díky alternativnímu řešení a také slevám u různých dodavatelů, na které by klient sám nedosáhl.
Trávit čas ve sladěném, harmonickém interiéru, kde se cítíte dobře se přece vyplatí.

Kdy je nejlepší se s námi spojit

Nejlépe je, když začnete o interiéru přemýšlet již v době projektové fáze a vhodně si zvolíte bytového architekta / interiérového designéra, tím se vyhnete nedostatkům typu nevyhovující dispozice či špatně umístěných el. zásuvek nebo rozvodů. Spolupracujeme s projektanty
Pokud je již prostor, který se má zařizovat hotový, je pro nás velmi důležité jej vidět a seznámit se s ním nejen z hlediska dispozice, ale i pocitů, které tam vyzařují.

Jak to probíhá:

Celý proces se dá většinou rozdělit do tří fází, kdy začínáme prvotní schůzkou. Zde si probereme Vaše představy a možnosti a přidáme k tomu naše zkušenosti a postřehy.
Následně Vám připravíme rozpočet s rozpisem služeb a cenovou kalkulaci. Cena konzultace je 1 500 a pokud se dohodneme na spolupráci, odpočítává se od celkové sumy zakázky (cena zahrnuje 3 hod. času stráveného na schůzce, náklady na dopravu a klient již při úvodní schůzce získává od designéra dílčí nápady a řešení).

Fáze 1 - studie

zde obdržíte kreativní návrh celkového pojetí / konceptu
návrh dispozice s rozmístěním základního vybavení, uspořádání nábytku,
barevné a materiálové schéma, popis povrchů, barevnosti
3D fotorealistické vizualizace – pohledy ze 2 úhlů

Fáze 2 - realizační / výrobní dokumentace

Připravíme Vám podklady pro truhláře, elektrikáře a další řemeslníky
vybereme a doporučíme vhodné dodavatele,

Fáze 3 – realizace návrhu

Interiérový designér po vytvoření návrhu může na žádost klienta zajistit samotnou realizaci či ji dozorvat.

 • Kompletní realizace interiéru včetně výběr a doporučení dodavatelských firem
 • Zastupování klienta najednání s dodavateli
 • Autorský dozor v průběhu prací

Co od nás můžete očekávat

1 vždy milý a profesionální přístup

S klientem pracujeme otevřeně a vždy se snažíme o pochopení Vašich potřeb

2 Konzultace

Vaše představy a možnosti x naše zkušenosti a postřehy

Prvotní schůzka s interiérovým architektem slouží k vzájemnému seznámení, vyjasnění rozsahu zakázky a klientových potřeb a přání. Po této schůzce klient obdrží písemnou nabídku s rozpisem služeb a cenovou kalkulaci. Cena konzultace je 1 500 Kč a pokud se dohodneme na spolupráci, odpočítává se od celkové sumy zakázky (cena zahrnuje 3 hod. času stráveného na schůzce, náklady na dopravu a klient již při úvodní schůzce získává od designéra dílčí nápady a řešení).

3 Návrh dispozice interiéru

Obdržíte studii prostoru, která řeší interier z hlediska funkčnosti, ale zároveň respektuje specifické požadavky klienta / investora. Výstup je půdorys místnosti ve 2D s rozmístění základních zařizovacích předmětů a nábytku.

4 Stanovení stylu

Prostředí ve kterém trávíme svůj čas ne ovliňuje, proto je důležité cítit se v něm dobře. Někdo má rád málo věcí kolem sebe a pro jiného je prostor prázdný a má potřebu jej zaplnit. Každý to máme prostě jinak. Interiérový designer Vám připraví koláž stylu, který se Vám bude líbit, abyste se cítili dobře.

5 Návrh zařizovacích předmětů

V tomto kroku Vám dodáme návrhy konkrétních zařizovacích předmětů, které jsou výsledkem konzultace v průběhu zakázky a odpovídají schválenému stylu a rozpočtu.
Výběr nábytku, bytového textilu, stínící techniky, osvětlení apod.
Klient obdrží tzv. "katalogový list" s výpisem prvků.
Dále je možné využít doplňkové služby interiérového designéra - zajištění nákupu zařizovacích předmětů, které klientům šetří čas.

6 Nábytek na míru

Bytový architekt připraví projektovou dokumentaci pro výrobce nábytku a pokud si zákazník přeje tak i jeho výrobu a dodání.

7 Výkresy pro stavební povolení

Zajistíme Vám výkresovou dokumentaci potřebnou pro získání stavebního povolení.

8 Dohled nad realizací interiéru

Bytový architekt v této fázi dohlíží na jednotlivá řemesla tak, aby realizovala interiér dle schváleného návrhu interiéru, např. pokládka dlažby dle kladečského plánu, aplikace epoxidové stěrky na příčku, dohled nad rekonstrukcí koupelny apod. Úkolem architekta je zajistit, aby nová realita interiéru odpovídala návrhu a byla provedena v požadované kvalitě a dohodnutém čase.

Kolik mě to bude stát

Kolik Vás to bude stát?

Cenu stanovujeme individálně na základě rozsahu a požadavku prací. Záleží jestli se jedná o zcela nový návrh interiéru, re - design či home-staging. Také záleží, zda se v projektu budou dělat stavební úpravy, to zn. že budeme kreslit výkresy - např. dipozice, elektroinstalace, rozvody vody, jak moc je prostor komplikovaný - šikminy, niky, podkroví, kolik bude atypického nábytku na míru a budeme kreslit technické podklady pro truhláře.

Pro představu uvádíme:

 • Návrh místnosti o velikosti 15 -40 m2 ( obývací pokoj bez kuchyně nebo kancelář ) 12 000 - 25 000 Kč, minimální cena za místnost je však 8 000 Kč. Horní hranice označuje například jednu velkou obytnou místnost spojenou s jídelnou, kuchyní, knihovnou, čtecím koutkem (atd..), kde je atypicky řešený nábytek vyráběný na zakázku, kuchyňskou linku a vše potřebné).
  Za tuto cenu obdržíte: dispoziční řešení, rozložení hmot, barevně materiálové schéma, výběr zařizovacích předmětů, 3 D vizualizace. Po odsouhlasení dispozice a barevně materiálového schéma, předkládáme jednu za nás nejlepší variantu 3D návrhu, u které počítíme s jednou úpravou, každá další změna či úprava je již zpoplatněna částkou 500 - 2 000 Kč dle rozsahu.
 • Technická specifikace, konstrukční provedení a technické řešení; závisí na počtu a složitosti.
 • Konzultace 1500 Kč / 2 -3 hodiny, obdržíte naše postřehy a první představy
 • Cena za autorský dozor 700 Kč / hod
 • Asistence návrháře při nákupu 600 Kč / hod
 • Cena za dopravu po Brně - paušál 500 Kč
 • Cena za dopravu mimo Brno 7 kč / km
 • V případě většího počtu místností se lze domluvit na množstevní slevě.